Nazajutrz…

Wczoraj (17.05.br) z Muzeum Przyrody (Warmii i Mazur) w Olsztynie pracowała stacja SP4KSY.

Operatorem stacji był Andrzej (SP4HHI). Już przed otwarciem Muzeum przez 3 godziny pracował w Zawodach Zamkowych, więc filiżanka z wodą była w ciągłym użyciu (hi!)

Dzielnie w prezentowaniu ekspozycji sekundowali mu Andrzej (SQ4IOF) i Jurek (SP4EIB). Nasze stanowisko budziło rzeczywiście bardzo duże zainteresowanie wśród zwiedzających.

Ich przedział wiekowy był bardzo szeroki: od kilku miesięcy (!) – a to ze względu na zainteresowania opiekunek i opiekunów – do “młodzieży już dojrzałej”. Wiele pytań dotyczyło nie tylko kwestii podstawowych, ale zdarzały się również te bardzo szczegółowe, merytoryczne, konkretne.

Zdarzały się chwile “improwizacji” 🙂 Podczas prezentacji telegrafii dla nastolatków wspieraliśmy się odwołaniami do Janka Kosa (co to nie tylko z RKM-u dobrze strzelał) i “Czterech pancernych i psa”. Wyobraźnię odwiedzających pań (bez względu na wiek) bardzo pobudzało odwoływanie się do losów telegrafisty na Titanic’u.

Ekspozycję odwiedzili również inni krótkofalowcy. Było: miło, serdecznie i… ciepło. Dosłownie i w przenośni. Hi.

W imieniu organizatorów Wszystkim, którzy odwiedzili naszą ekspozycję w Muzeum Przyrody serdecznie dziękujemy i… zapraszamy za rok.  Pozdrawiam – Janusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *