D-STAR w SP4 – modyfikacje

Zdjęcie

Dzięki zakupowi dwóch modułów DVRPTR v2 LT udało się uczynić pracę przemienników D-STAR w Olsztynie i na Górze Dylewskiej jeszcze bardziej stabilną. Moduły zainstalowano kilkanaście dni temu i już pierwsze obserwacje dowodzą,  że warto było. Zakup płytek był możliwy dzięki osobom, które przekazały 1% podatku na rzecz Polskiego Związku Krótkofalowców w Olsztynie. Dziękujemy i czekamy na Waszą hojność także w tym roku!

Oba moduły zostały podłączone przy pomocy złącza ethernet z komputerami zawiadującymi przemiennikami. Oba pracują przy użyciu oprogramowania G4KLX DVRPTR i IRCddbGateway. Do przemienników MTR2000 zostały podłączone przy pomocy złącza akcesoriów – jako zewnętrzne źródło audio. Źródłem zasilania modułów także jest przemiennik. Moduły zostały umieszczone w “budżetowych” opakowaniach (pojemniki kanapkowe – cena 1 zł). Mimo kontrowersyjnej estetyki pudełka spełniają swoją rolę. 

Przemiennik SR4DG korzysta z internetu dostarczanego przez Orange (sponsor SQ4BJA). Modem Huawei e3131 podłączony do routera D-Link TL-WR1043ND (Gargoyle).

Przemiennik SR4UVN podłączony jest do węzła dostępowego firmy Makronet w Olsztynie, która bezpłatnie udostępnia nam internet. Dziękujemy!

Za pomoc w zakupie modułów DVRPTR dziękujemy osobom, które przekazały 1% podatku na rzecz olsztyńskiego oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców, a także Zarządowi ZO PZK w Olsztynie, który uznał ten zakup za niezbędny.

Przemienniki SR4DG Dylewska Góra oraz  SR4UVN w Olsztynie są przemiennikami olsztyńskiego oddziału PZK. Jeśli chcesz wesprzeć także pozostałe nasze projekty przelej 1% podatku na rzecz naszego Oddziału. 

1% z podatku dla OPP

 Organizacja Pożytku Publicznego:

Polski Związek Krótkofalowców

Nr KRS:   0000088401

Koniecznie wpisać cel szczegółowy:

Olsztyński Oddział PZK.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *