Giełda w Kempton parku …

28092008577Dziś kolega sq4lwo odwiedził kolejny raz angieslką giełdę ktrótkofalarska pod Londynem. Jedyną ciekawą rzeczą do kupienia bylo nowe radio YAESU VX8R, ktore w końcu można kupić w Europie. Tyle miesięcy czekania i samo radio kosztuje okolo 380 funtow. Akcesoria tez nie są tanie … sam GPS dedykowany do VX8R kosztuje okolo 65 funtów. Bluetooth 80, duży akumulator 60.
Poza tym dużo gruzu radiowego i jeszcze wiecej ludzi chętnych aby wyrwać jakąś okazję. Giełdy w Angli pod linkiem http://www.radiofairs.co.uk/

3 thoughts on “Giełda w Kempton parku …”

  1. no jeszcze jesienia to radyjko wirtualnie kosztowalo okolo 300 funtow, i teoretycznie bylo w ofertach sklepowych, ale fizycznie nie mozna bylo tego kupic, zawirowania zwiazane z recesja spowoawaly ze radio jest dostepne dopiero pol roku poznej, i prawie o 1/4 drozej. niestety elektronika zdrozala w tym okresie znaczaco, i narazie nic nie zapowiada spadkow cen.
    mimo tej drozyzny duzo radioamataorow na zachodzie jednak kupi to radio, poniewaz zbyt dlugo sie na nie napalali bez mozliwosci kupna, a kiedy w koncu rzucili towar na polki ludzie sie ustawili sie w kolejkach i kupuja niezwazajac na odchudzone portfele w czasie kryzysu.

    podobny mechanizm stosuja inne firmy elektorniczne, np Canon gdzie towar jest dostepny pol roku po premierze i o 1/3 drozej. markieting osiaga szczyty efektywnosci, a korporacje zacieraja rece wyszarpujac ostatnie grosze od i tak biednych ludzi.
    pozdrawiam – Piotrek

  2. NO no w końcu można kupić to zacne radyjko … ciekawe do ilu można zjechać z nadawaniem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *