Echolink PROXY – ułatwiamy łączność

SERWERY ZOSTAŁY WYŁĄCZONE Z POWODU BRAKU ZAINTERESOWANIA WYKORZYSTANIEM

Jeśli do tej pory mieliście problemy z korzystaniem z Echolinka z powodu blokady portów protokołu TCP/IP, właśnie rozwiązaliśmy ten problem. Po inicjatywie kolegów z grupy echolink.pl uruchomiliśmy na naszych serwerach zestaw 7 serwerów PROXY specjalnie dla polskich stacji Echolink.

                   To ewenement, bo takich narodowych akcji ułatwiania dostępu do systemu Echolink jeszcze chyba nigdzie na świecie nie było.  Teraz możesz pojawić się na Echolinku niezależnie, czy korzystasz z darmowego hotspota w hotelu, połączenia komórkowego, sieci osiedlowej, czy połączenia udostępnianego przez prosty router z NAT.

                    Zwykle rozwiązaniem problemu było przekierowanie portów UDP na konkretny komputer, tak, by była możliwa komunikacja programu z serwerem, a także stacji kliencką.  Alternatywą było korzystanie z jednego z ponad 200 publicznych serwerów ECHOLINK PROXY. Jednak najczęściej wszystkie serwery były zajęte, albo ograniczone do wąskiej grupy klientów.

                   Teraz mamy własne serwery stworzone specjalnie z myślą o polskich krótkofalowcach. Jak z tego korzystać? Wystarczy w ustawieniach połączenia w zakładce PROXY wybrać jeden z serwerów:

ECHOLINK PL #1

ECHOLINK PL #2

ECHOLINK PL #3

ECHOLINK PL #4

ECHOLINK PL #5

ECHOLINK PL #6

ECHOLINK PL #7

ECHOLINK PL #8

ECHOLINK PL #9

ECHOLINK PL #10

(serwery zaznaczone na czerwono są zainstalowane przez nas na serwerach i łączu ZO PZK w Olsztynie, dzięki uprzejmości ZSEiT)

Dostęp jest dozwolony jedynie dla stacji z polskimi znakami wywoławczymi.

Szczegóły serwerów #2-#8:

adresy IP: 127.0.0.1

port: 8100

hasło: PUBLIC

5 thoughts on “Echolink PROXY – ułatwiamy łączność”

  1. Tak, serwery przestały być potrzebne, więc zostały wyłączone. Dostępne obecnie w systemie Echolink są wystarczające. Ruch na Echolink bardzo zmalał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *