D-STAR W OLSZTYNIE

sr4oj Zapraszamy do testowania nowego, olsztyńskiego przemiennika DV D-STAR SR4OJ. System pracuje testowo na software`owym sterowniku PC Repeater Controller. Urządzenie podlinkowane jest do sieci ircDDB. Umożliwia połączenia z większością przemienników i stacji D-STAR na Świecie.

Częścią nadawczo-odbiorczą stanowi fabryczny przemiennik MOTOROLA MTR2000 pracujący w trybie base station. Logikę przemiennika i transmisję DV załatwia mini-komputer, który przy pomocy karty dźwiękowej koduje i dekoduje przekazywane dane. Urządzenie włączone jest do tego samego systemu antenowego, co SR4ON, więc jego zasięg powinien być porównywalny.
 Zapraszamy do testów. Czekamy też na Wasze opinie.

Działanie przemiennika zawdzięczamy: SQ4LWO, SQ4INC, SQ4HSE, SQ4FXY, SQ4BJA.

(na zdjęciu od góry: sumator nadawczy, SR4NWO-2 [aprs igate], mini-komputer, SR4OJ, SR4ON)

8 thoughts on “D-STAR W OLSZTYNIE”

 1. SR2UVN nie będzie,ponieważ w połowie stycznia był przyblokowany tak zostałem poinformowany z UKE i zgodziłem się na przydzielenie mi pierwszego wolnego SR2UV?
  pozdeawiam SQ2WLO Grzegorz

 2. No i decyzja zapadla, a raczej licencja. 22.01.2013 UKE przyznalo nam znak SR4UVN, nie wiem jak ma sie to do SR2UVN, czy taka licencja tez zostanie przyznana. Wniosek na zmiane znaku SR4OJ juz troche lezal w urzedzie, i wlasnie sparawa zostala rozpatrzona.
  Grzegorzu SQ2WLO, jesli bedziecie mieli SR2UVN, to mysle ze jakos przezyjemy. Jesli tu zagladasz, to napisz cos wiecej o waszym przemienniku, moze bedzie slyszalny w SP4?
  73!
  Piotrek

 3. suffix może (choć nie powinny) się powtarzać lecz prefix trzeba zmienić (np. SR5UVA i SR4UVA). U-UHF V-VHF.
  Podeślijcie SMS-em adresy dashboard-ów do przemienników w okolicy jeśli można to się je wciągnie na listę. Mój tel. —.. —.. …– ….. —– .—- ….. —.. -….
  73

 4. Co robić, jakoś przeżyjemy. Będzie zatem inny. Albo zostanie OJ. Generalnie widzę w licencjach, że wszystkie przemienniki mają w pozwoleniu Analogowy / DV, więc nie wiem, czy jest sens się kopać. Ale zobaczymy, co dają 🙂
  Tomek

 5. Witam na UVN niestety odpada ,ponieważ dokumety na pozwolenie radiowe są już dawno złożone i do odbioru na dniach na SR2UVN a z tego co mi wiadomo to sufix nie może się powtarzać, na przemienniki D-Star są przewidziane UVx i VVx
  Pozdrawiam Grzegorz

 6. Szumi, szumi. Przemiennik zlinkowany jest z reflektorem REF032C, więc gada cała Polska. U nas ruch umiarkowany. Ale mam nadzieję, że się rozkręci 🙂
  Ruszamy z procedurą zmiany znamiennika z SR4OJ na SR4UVx (prawdopodobnie SR4UVN) – wtedy będzie konieczna zmiana konfiguracji radiotelefonów.
  Tomek

 7. Czesc Grzesiu 🙂
  No widzisz do nas tez nowinki docieraja, Chociaz ja nie jestesm jakis specjalnie dstarowy, ale ciesze sie ze jest ruch w eterze. po szumie slysze ze chlopaki nawijaja.
  73!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *