PRZEMIENNIKI – GÓRA DYLEWSKA

Przemienniki na Górze Dylewskiej (SR4J, SR4DG, SR4DOS) nie pracują z powodu awarii zasilania. Przywrócenie napięcia nie jest obecnie możliwe – ze względów proceduralno-logistycznych. Uprzedzając fantazję niektórych kolegów: NIKT NIE KAZAŁ WYŁĄCZAĆ PRZEMIENNIKÓW, NIKT NIE ZROBIŁ TEGO ZŁOŚLIWIE I NIKOMU NIE ZALEŻY NA TYM, BY SPRZĘT W KTÓRY ZAINWESTOWALIŚMY SPORE PIENIĄDZE STAŁ WYŁĄCZONY!

UPDATE: 8.01.2013

Dziś przed południem ponownie ruszyły przemienniki na Górze Dylewskiej. Mowa o przemiennikach analogowych 2m i 70cm, a także DIGI APRS. Potwierdziły się nasze przypuszczenia – to był bezpiecznik.

UPDATE: 11.01.2013

Przemiennik ponownie nie działa. Problem ten sam: bezpiecznik. Trwają przygotowania układu, który zminimalizuje efekt przeciążenia sieci przy włączaniu przemienników. Jeśli uda się załatwić formalności związane z wejściem na obiekt, postaramy się przywrócić pracę urządzeń za około 2 tygodni.

UPDATE: 21.01.2013

W środę 23.01 około godziny 10 rozpoczniemy prace modernizacyjne przemienników na Górze Dylewskiej. Liczymy, że poprawią one stabilność ich pracy. Obecnie, z powodu przeciążenia rozruchowego wszystkich urządzeń, występują problemy z układem zabezpieczającym sieci energetycznej. W środę między godzinami 10-12 będziemy wielokrotnie włączali i wyłączali poszczególne urządzenia, więc nietypowa ich praca jest jak najbardziej prawdopodobna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *