Miłki 1 1/4″

W sobotę 9.04.11 udało nam się wymienić fidery w przemiennikach pracujących z Miłek.  Teraz wystarczy je podłączyć i obserwować efekty.

Kilka tygodni temu udało nam się pozyskać kilkaset metrów przewodu 1 1/4″. Obecnie jest on ułożony na maszcie i w pomieszczeniach obiektu. Zastąpi on stosowany obecnie przewód typu H500 (ok 140 m), którym zasilana jest antena nadawcza przemienników i stacji APRS. Mimo szczerych chęci i niesłychanie mocnego składu nie udało nam się sfinalizować prac. Wiatr wiejący z prędkością około 100 km/h uniemożliwiał prace masztowe. Obecnie zostało nam tylko wciągnięcie na 72m specjalnie przygotowanego uchwytu i przeniesienie anteny nadawczej (podniesienie o ok. 30m). Prace finalne planujemy, jak tylko pogoda będzie łaskawsza. Po ich zakończeniu przemienniki 2m i 70cm, a także DIGI APRS będą zdecydowanie lepiej odbierane. Strona odbiorcza nie będzie zmieniana.

W pracach 9.04 uczestniczyli:

Daniel SQ4AFR, Marek SQ4FAF, Tomek SP4TVN, Karol SP4SKD, Marcin SQ4CUC, Andrzej SQ4FXY, Bartek SQ4HSE, Tomek SQ4BJA.

4 thoughts on “Miłki 1 1/4″”

 1. Dla tego dociekliwego emigranta – to jest linka opasująca 🙂

 2. Widzę że jak zwykle Marek się obija (żart), super robota, mam nadzieję że wpadniecie na TAMĘ taką ekipą, pozdrawiam i oby “Miłki”rozwijały się jak do tej pory.

 3. Karol bawi się prawdopodobnie elementem zestawu wspinaczkowego z magicznego worka wujka Daniela 🙂
  Niestety – ta i kilka innych zabawek tym razem okazały się zbędne. Ale jeszcze przyjdzie na to czas 🙂
  Ja na Tamę wybieram się – owszem, ale mam wrażenia, że kilka osób rezygnuje z tego spotkania na rzecz ŁOŚa. Zobaczymy więc, w jakim składzie będziemy w SP1.
  Tomek

 4. hej!
  widze ze robota pali sie w rekach 🙂
  mam pytanie, co Karol trzyma w rekach na zdjeciu 1620? bo nie moge sie dopatrzec, a zazwyczaj Karol ma ciekawe wynalzaki w kieszeni.

  dzieki dla wszystkich, a szczegolne podzieki dla Daniela za wszczecie tego calego zamieszania i aktywne w nim uczestniczenie.

  Mam nadzieje ze wszyscy sie zobaczymy na Tamie.. ja sie wybieram jak zwykle, kto sie jeszcze zglasza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *