Miłki 1 1/4″

IMAG0267 W sobotę 9.04.11 udało nam się wymienić fidery w przemiennikach pracujących z Miłek.  Teraz wystarczy je podłączyć i obserwować efekty.

Kilka tygodni temu udało nam się pozyskać kilkaset metrów przewodu 1 1/4″. Obecnie jest on ułożony na maszcie i w pomieszczeniach obiektu. Zastąpi on stosowany obecnie przewód typu H500 (ok 140 m), którym zasilana jest antena nadawcza przemienników i stacji APRS. Mimo szczerych chęci i niesłychanie mocnego składu nie udało nam się sfinalizować prac. Wiatr wiejący z prędkością około 100 km/h uniemożliwiał prace masztowe. Obecnie zostało nam tylko wciągnięcie na 72m specjalnie przygotowanego uchwytu i przeniesienie anteny nadawczej (podniesienie o ok. 30m). Prace finalne planujemy, jak tylko pogoda będzie łaskawsza. Po ich zakończeniu przemienniki 2m i 70cm, a także DIGI APRS będą zdecydowanie lepiej odbierane. Strona odbiorcza nie będzie zmieniana.

W pracach 9.04 uczestniczyli:

Daniel SQ4AFR, Marek SQ4FAF, Tomek SP4TVN, Karol SP4SKD, Marcin SQ4CUC, Andrzej SQ4FXY, Bartek SQ4HSE, Tomek SQ4BJA.

4 thoughts on “Miłki 1 1/4″”

 1. Dla tego dociekliwego emigranta – to jest linka opasująca 🙂

 2. Widzę że jak zwykle Marek się obija (żart), super robota, mam nadzieję że wpadniecie na TAMĘ taką ekipą, pozdrawiam i oby „Miłki”rozwijały się jak do tej pory.

 3. Karol bawi się prawdopodobnie elementem zestawu wspinaczkowego z magicznego worka wujka Daniela 🙂
  Niestety – ta i kilka innych zabawek tym razem okazały się zbędne. Ale jeszcze przyjdzie na to czas 🙂
  Ja na Tamę wybieram się – owszem, ale mam wrażenia, że kilka osób rezygnuje z tego spotkania na rzecz ŁOŚa. Zobaczymy więc, w jakim składzie będziemy w SP1.
  Tomek

 4. hej!
  widze ze robota pali sie w rekach 🙂
  mam pytanie, co Karol trzyma w rekach na zdjeciu 1620? bo nie moge sie dopatrzec, a zazwyczaj Karol ma ciekawe wynalzaki w kieszeni.

  dzieki dla wszystkich, a szczegolne podzieki dla Daniela za wszczecie tego calego zamieszania i aktywne w nim uczestniczenie.

  Mam nadzieje ze wszyscy sie zobaczymy na Tamie.. ja sie wybieram jak zwykle, kto sie jeszcze zglasza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *