A może tak C4FM? Potrzebna pomoc.

Po wielu sygnałach od użytkowników przemienników w Olsztynie postanowiliśmy zapełnić mapę zasięgu sieci Yaesu C4FM poprzez instalację kolejnego przemiennika. Obok Miłek i Góry Dylewskiej to właśnie Olsztyn wydaje się naturalnym miejscem na uruchomienie stacji przekaźnikowej zgodnej z systemem Yaesu C4FM. Problemem są jak zawsze czas i środki finansowe. O ile w przypadku czasu negocjacji podejmiemy się we własnym gronie, o tyle w przypadku środków finansowych nie obędzie się bez wsparcia.

Plan minimum: modyfikacja przemiennika D-STAR SR4UVN i dodanie możliwości pracy C4FM. (koszt ok. 670 zł – zakup modemu MMDVM i Raspberry Pi)

Plan maksimum: uruchomienie niezależnego przemiennika C4FM FUSION – Yaesu DR-2X (koszt ok 7 400 zł)

Rozrzut jest dość znaczny, ale takie są realia rynkowe.

Zatem jeśli jesteś zainteresowany rozszerzeniem możliwości wykorzystywania cyfrowych modulacji stworzonych dla radioamatorów, albo zwyczajnie chcesz mieć swój udział w budowie sieci przemienników w SP4 – gorąco zachęcam do dołożenia się do inwestycji i wpłaty środków na nasze konto poprzez przelew bankowy lub system PayPal. Szczegóły poniżej lub zawsze w prawej części strony.

Z już zebranych środków udaje się na bieżąco utrzymywać działanie przemienników w Olsztynie, Miłkach i na Górze Dylewskiej, opłacać internet dostarczany do tych lokalizacji, a także wykonywać bieżące naprawy. Niestety, pokrycie zakupu modułów niezbędnych do uruchomienia C4FM jest na chwilę obecną poza naszymi możliwościami.

 

NUMER KONTA:
09 1140 2004 0000 3102 7557 4436

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *