SR4MID – DMR na Miłkach już działa

Po dwumiesięcznej konserwacji udało się ponownie uruchomić na obiekcie RTCN Miłki przemiennik DMR – SR4MID. W trakcie prac technicznych zmodernizowano blok zasilania modemu i komputera obsługującego MMDVM oraz wymieniono kondensatory elektrolityczne w bloku zasilanie Motoroli. Przemiennik jest zbudowany na bazie stacji retransmisyjnej Motorola MTR2000, z autorskim sterownikiem Czarka SP4XKB. SR4MID pracuje standardowo z CC1 i wpięty jest do sieci BrandMeister i obsługuje wszystkie usługi na obu slotach czasowych. Na TS1 na stałe zlinkowane są grupy rozmowne: ogólnopolska 260 oraz regionalna 2604. Na TS2 na stałe zlinkowana jest grupa regionalna 26041.

Piszcie w komentarzach jak słychać i czy wszystko działa jak trzeba.

Za pomoc w logistyce dziękuję Piotrowi SQ4INP oraz Leszkowi.

3 thoughts on “SR4MID – DMR na Miłkach już działa”

  1. Tak, mamy tego świadomość. Po awarii zasilania jest problem z uruchomieniem systemu operacyjnego przemiennika. Ze względów logistycznych przemiennik pozostanie w tym stanie pewnie przez kilka miesięcy.

  2. Witam serdeczni. Prosicie o info w spawie przemiennika DMR. Odpisuje że na dzień dzisiejszy przemiennik nie działa 8-y dzień. Często ostatnio nie działa .Parę dni działa potem parę dni nie. Pozdrawiam serdecznie 73. Krzysiek SQ4CUH

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *