WebSDR x2 – nowe możliwości, nowe pasma

Więcej pasm, większa wydajność, poprawione filtry – olsztyński WebSDR.jestok.com przeszedł kolejny lifting. Dzięki wsparciu Olsztyńskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców udało się nabyć komputer, który pozwolił rozbudować funkcjonalność naszego odbiornika oraz poprawić jego dostępność. Już teraz można słuchać niemal wszystkich pasm krótkofalarskich od 0,5MHz do 440 MHz na dwóch niezależnych serwerach SDR1 i SDR2. Wyższe pasma obsługują anteny wielopasmowe i dedykowane dipole 1/2l. Zakresy KF pracują z wykorzystaniem anten typu dipol na 10m i Longwire o długości 43m. Dostępne są też dekodery niemal wszystkich emisji cyfrowych stosowanych w krótkofalarstwie.

Już pracujemy nad dodaniem nowych częstotliwości, a także modyfikacją/rozbudową anten. Mamy nadzieję, że odbiorniki zachęcą do nasłuchów licencjonowanych krótkofalowców, którzy z powodów sprzętowo-logistycznych nie są w stanie uruchomić się w swoich lokalizacjach. Liczymy też, że ciekawy świat eteru zachęci przypadkowych odwiedzających do poznania tego pasjonującego hobby, zdobycia własnej licencji, a w przyszłości uruchomienia się w eterze.

Wszystkie prace wykonywane są i finansowane przez grono entuzjastów: Janusza SP4XQS, Krzysztofa SQ4LWO, Tomka SQ4BJA. Pomoc w pracach antenowych: Mariusz SQ4IOE oraz Piotr SQ4INP. Wsparcie finansowe ZO PZK w Olsztynie. Lokalizacja i internet Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie.

Jeśli zaciekawił Cię ten projekt, wesprzyj go. Po prawej stronie masz szczegółowe informacje – link PayPal i numer konta. Będziemy wdzięczni!

Za dotychczasowe wsparcie finansowe tego i innych projektów opisywanych na tej stronie serdecznie dziękujemy: HF4C, M0CFV, SP4B, SP4CPQ, SP4E, SP4EIV, SP4FDH, SP4RV, SP4SHL, SP4TKO, SP4TT, SP4YHA, SP5UHY, SP5XMU, SP6AJ, SQ4FAE, SQ4FAF, SQ4FXY. SQ4JEN, SQ4KDL, SQ4MUI, SQ4RAB, SQ5BPD, SQ7OIV, SQ9DHP.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *