Nowy odbiornik WebSDR

Dziś udało się zmodernizować odbiornik WebSDR zlokalizowany w Olsztynie. Nowy serwer z przebudowanym interfacem panelu pozwala na odsłuch i dekodowanie emisji analogowych (AM, FM, CW, SSB) i cyfrowych (m.in. FT8, DMR, D-Star, YSF). Po modernizacji odbiornik obsługuje pasma 2m, 70cm, 4m, 6m, 10m. Poza pracującą dotychczas anteną X300 udało się zainstalować dipole na 4m i 6m oraz dipol półfalowy na 10m. W najbliższym czasie planujemy instalację kolejnych filtrów poprawiających odbiór w pasmach 4m, 6m i 10m. Być może, jeśli fundusze pozwolą, dołożymy kolejne pasma i kolejne anteny. Z odbiornika może korzystać jednocześnie, niezależnie kilkadziesiąt osób. Zapraszamy więc do korzystania i testowania WEBSDR.JESTOK.COM.

W dzisiejszych pracach uczestniczyli Janusz SP4XQS (wykonanie anten, strojenie, instalacja), Mariusz SQ4IOE (instalacja anten na maszcie), Piotr SQ4INP (instalacja anten, prace dachowe) oraz Tomek SQ4BJA (przygotowanie serwera i konfiguracja oprogramowania). Pamiętaj, że możesz wesprzeć tę inicjatywę. Po prawej stronie ekranu masz pole WESPRZYJ NAS – dołóż się to tego i innych projektów! Wszystko to jest możliwe w znacznej części dzięki Waszym wpłatom.

Instalacja i funkcjonowanie odbiornika jest możliwe dzięki Olsztyńskiemu Oddziałowi Polskiego Związku Krótkofalowców (OT-21) oraz Zespołowi Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Dziękujemy!

Pierwsze dni testów pokazały doskonały zasięg w pasmach 6m i 10m. Poniżej raport nasłuchu z ostatnich 12 godzin (aktualny stan , mapa SDR):

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *