Miłki ruszyły! Jak słychać?

Udało się dokończyć modernizację przemienników w Miłkach! Dzięki wielkiemu poświęceniu Marcina SQ4CCR, który spędził na maszcie (200m nad ziemią) cały chłodny dzień, udało się już finalnie uruchomić wszystkie przemienniki. Pierwsze raporty pokazują, że podniesienie anteny nadawczej o około 140m dało bardzo dobre rezultaty zarówno w paśmie VHF jak i UHF. A jak u Was słychać przemienniki z Miłek? Wpisujcie poniżej!

Szczegółowe namiary na przemienniki znajdziecie tutaj: SR4D, SR4MI, SR4UVM, SR4MID, SR4MIT, SR4NWU

W tym miejscu warto przypomnieć, że dzisiejszy sukces to także zasługa wielu osób, które włączyły się modernizację przemiennika w czasie prac 18-19 października 2019 roku i to nie tylko finansowo, ale przede wszystkim fizycznie: z Londynu przyjechali specjalnie: Krzysztof SQ4LWO i Piotr SQ4INC, spod Wrocławia Przemek SQ6ODL, z Warszawy: Paweł SQ5BLK i Tomek SQ4BJA, z Olsztyna Marcin SQ4CCR, z Giżycka i okolic: Tomek SP4TVN, Adam SP4TKB, Leszek SP4EKT, z Orzysza Wojtek SQ4PAP. Fider na instalację ofiarował Jarek SP3QFS.

Jeśli doceniasz bezinteresowną pracę tych osób i chciałbyś jakoś włączyć się w tę inicjatywę, po prawej stronie ekranu masz informacje, gdzie wpłacić symboliczną złotówkę. Każdy grosz się liczy przy tak wielkim i drogim przedsięwzięciu. Wszystkie pieniądze trafiają na utrzymanie, modernizacje i budowę nowych przemienników. Tym, którzy już dołożyli się, serdecznie dziękujemy!

8 thoughts on “Miłki ruszyły! Jak słychać?”

 1. Wielki szacunek i podziekowania!Zebym wiedzial wczesniej zglosilbym sie odrazu do pomocy, gdzie mam obserowowac by nastepnym razem moc pomoc? Jacek z Gizycka

 2. Wiadomo, że można za zgodą oczywiście Gospodarzy, dokręcić do budynków na terenie nieruchomosci gdzie jest postawiona “szpila”, jeśli nie tam, to via APRS może na budynku gdzie jest Urząd Gminy w Miłkach (za zgodą Admina, nawet z tyłu do garaży)??

 3. Na szpili raczej nie da rady, bo raz, że wysoko, trudny dostęp (wysokie pole), a poza dym przydatność wyników znikoma (cały czas silnie wieje). Z kolei poniżej można. Latem będzie super, ale zimą – może zamarznąć, wiadomo – mróz. Ale z masztu spadają ogromne bryły lodu, które dziurawią każdą blachę na dachu. Ryzyko bardzo duże. Ale pewnie znalazłoby się jakieś miejsce. Nawet na samym budynku teren jest otwarty, więc pomiary wiarygodne. WX3in1 jest, tylko podłączyć jakąś meteo…

 4. A może zrobić zrzutkę i stację APRS (tx-rx) WX z pełnym opomiarowaniem warunków środowiskowych by postawić na “szpili” w Miłkach??
  Zapewne podniesie bezpieczeństwo na szlaku WJM, po Miłkowskim mało kto pływa bardziej w pław, ale na pobliskim Niegocinie jest prawdziwa Mazuro-strada.

 5. Dzięki! Cieszę się, że poprawiło się. Choć to blisko, to i tak widzę, że u Ciebie duże różnica. Dobrego odbioru!

 6. Wielki podziw i szacun dla Całej Ekipy pracujacej w Miłkach.
  W Białej Piskiej ok 40km przemienniki słychać bardzo dobrze i tak:
  2m (wcześniej 9s+50dB teraz 9s+50dB)
  70cm (wcześniej 3s teraz 9s+10dB momentami +20dB)
  C4FM (wcześniej hmm rzadko i rwąc a o połączeniu Wires_X nie było mowy a teraz na 7s bez zacięć)
  Wskazania na YAESU FT-991A
  DMR wyśmienicie w każdej polaryzacji 😉 myślę, że śmiało ponad 9s
  Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *