MIŁKI – pilne inwestycje – potrzebna pomoc

W czasie ostatnich prac technicznych (26.06) na obiekcie w Miłkach udało się rozwiązać szereg problemów ze stabilnością łącza internetowego oraz jakości zasilania sieciowego przemienników. Udało się także zmodernizować przekaźnik APRS SR4NWU – od teraz pracuje w oparciu o modem WX3in1 Plus 2.0, który ufundowali Paweł SQ5BLK i Krzysiek SP5VR– dzięki!, a także dwie motorole GM350 oraz GM340.

Niestety w czasie prac technicznych ujawniliśmy dwa poważne problemy: z fiderem prowadzącym do jednej z anten nadawczych oraz z końcówką mocy przemiennika SR4MIT Yaesu Fusion C4FM. Przewód jest przecięty, a końcówka mocy – znowu spalona. System antenowy udało się tymczasowo przełączyć na “pożyczony”, ale konieczna jest niezwłoczna wymiana i fidera (130m) i anteny (obecnie Radmor). Nie muszę tłumaczyć, że przy tak rozbudowanej instalacji i wymaganiach technicznych obiektu nie jest to sprawa ani prosta, ani tania. Przemiennik Fusion SR4MIT – znowu będzie wymagał naprawy w serwisie Yaesu (kwota około 650 zł).

JEST WIĘC SPRAWA DO ZAŁATWIENIA:

Jeśli czujecie się na siłach i jesteście w stanie dorzucić cegiełkę albo na kabel, albo na tranzystor końcowy – zachęcam, bo koszt napraw jest nie do udźwignięcia przez wąskie grono pasjonatów zajmujących się równolegle 4 obiektami przemiennikowymi w SP4. Tym bardziej, że stałych, miesięcznych opłat wymagają obiekty w Miłkach i na Dylewskiej Górze (łącza internetowe).

Instrukcję wpłat znajdziecie po prawej stronie ekranu – możliwy przelew lub płatność kartą.

Za wpłaty w ostatnich miesiącach dziękujemy kolegom:

SQ4XQS, SQ4RAB, SQ4JEN, SQ4LWO, SQ4BJA

+ SQ5BLK i SP5VR – zakup modemu WX3in1 Plus 2.0 (500 zł)

Dzięki regularnym wpłatom możemy na bieżąco regulować rachunki z operatorami internetu i doraźnie serwisować przemienniki.

Dziękujemy i liczymy na kolejnych darczyńców.

UPDATE:

Dziękuję za liczne sygnały, oferty pomocy, a także pierwsze wpłaty:

SP6AJ – Dzięki Artur!

SQ4MUI – Dzięki Adam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *