PRZEMIENNIK SR4J TYLKO Z CTCSS

W związku z regularnymi zakłóceniami pojawiającymi się na wejściu przemiennika SR4J (145.625MHz) na Górze Dylewskiej podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu całkowitej blokady odbiornika podnośną CTCSS 67Hz. Termin wprowadzenia modyfikacji to 1. marca 2017. Proszę do tego czasu skorygować ustawienia radiotelefonów. Po tym terminie praca przez przemiennik bez subtonu CTCSS 67Hz nie będzie możliwa.

To absolutna konieczność, bo uciążliwe zakłócenia pojawiają się regularnie, przy podniesionych warunkach propagacyjnych. Według naszych pomiarów pochodzą z terenu Obwodu Kaliningradzkiego. Zablokowanie odbiornika przemiennika subtonem nie wyeliminuje zakłóceń, ale nie będą one podtrzymywały otwartego przemiennika w nieskończoność. Obecnie wszystkie analogowe przemienniki nadające z Góry Dylewskiej pracują z blokadą CTCSS 67Hz. Funkcjonalność taką posiadają od kilkunastu lat wszystkie sprzedawane radiotelefony. To znak czasu i konieczność, która poprawi komfort pracy wszystkim użytkownikom przemiennika SR4J.

Przypominamy, że subton 67Hz to standard na wszystkich przemiennikach w województwie warmińsko-mazurskim.

3 thoughts on “PRZEMIENNIK SR4J TYLKO Z CTCSS”

  1. Nie zwykłem dyskutować z anonimami, którzy wstydzą się przedstawić własnym znakiem. Ostatni starymi radiami bez CTCSS jakie znam było FM3001 i CT145. Przykro mi, ale takie są wymogi czasu i konieczność dostosowania przemienników do gęstniejącego widma radiowego. Przy tak szerokiej dostępności radiotelefonów nowych i używanych w cenach często nie przekraczających 100 zł uważam powyższe wydarzenie za wystarczająca motywację, by podążać z duchem czasu i wreszcie wkroczyć w XX wiek. 73!

  2. Tym samym kolegów ze starszymi radiami pozbawiono możliwości pracy na tym przemienniku.Nasuwa się jedna myśl–“LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS”–

  3. Bardzo dobra decyzja, niestety wymagana już od dłuższego czasu, jakby co to służę pomocą w temacie posiadaczom motoroli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *