FUSION I DMR Z GÓRY DYLEWSKIEJ

DR3000W piątek 4. listopada uruchomiliśmy na Górze Dylewskiej dwa kolejne przemienniki w standardzie cyfrowym: DMR i C4FM FUSION. Teraz stacje będące w zasięgu tego obiektu mogą już wykorzystywać wszystkie dostępne w Polsce standardy transmisji amatorskiej. Częstotliwości i parametry znajdziesz poniżej.

Przemiennik DMR SR4DGD został uruchomiony na fabrycznym urządzeniu MOTOROLA DR3000. Częstotliwość pracy: 438,250MHz (shift -7,6MHz). Przemiennik wpięty jest do sieci BRANDMEISTER i obsługuje wszystkie jej możliwości.

Przemiennik C4FM FUSION zastąpił pracujący dotychczas analogowo przemiennik SR4DG (438.850 MHz). Jednak ze względu na położenie stacji, włączona została równoczesna obsługa trybu analog i DV. Przemiennik włączony jest do sieci WIRES-X przy pomocy przystawki HRI200. Praca w trybie analogowym z CTCSS 67Hz. Fundatorem przemiennika jest Wojtek SP4WK.

UWAGA: z przyczyn technicznych częstotliwość pracy przemiennika SR4DG została przesunięta o 12,5kHz do góry (438.8625 MHz, shift -7,6MHz). Do czasu zakończenia prac konfiguracyjnych, przemiennik będzie pracował na tej QRG.

Wymieniony został także radiotelefon obsługujący stację przekaźnikową APRS – teraz digi SR4DOS obsługuje przemiennik YAESU VXR-9000 skonfigurowany w trybie base station.

W pracach uczestniczyli Krzysztof SQ4LWO i Tomek SQ4BJA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *