DX Cluster SR4DXC

i_love_dxOlsztyński DX Cluster SR4DXC zmienił adres IP. Proszę o skorygowanie ustawień w programach, w których wywoływany jest po adresie, a nie po adresie hosta.

Nowy adres to: 213.73.1.97 port połączenia 7300 (lub 9000). Można też łączyć się poprzez adres hosta: dx.jestok.com porty 7300 lub 9000. W tym przypadku adres będzie zawsze właściwy, niezależnie od zmiany konfiguracji serwerów. Jest też możliwość połączenia się z clusterem z sieci HAMNET wywołując 44.165.68.1 port 7300 lub 9000.

Dodatkowo uruchomiony został panel WWW clustera, obrazujący ostatnie odebrane spoty. Panel dostępny jest pod adresem: http://DX.JESTOK.COM. Alternatywnie dostępny jest też widok w innym formacie pod adresem: http://DX1.JESTOK.COM.

SR4DXC – to jeden z najstarszych polskich DX Clusterów, działający do dziś. Posiada szereg linków do clusterów w Polsce i na Świecie, dzięki którym spoty przekazywane są w sposób błyskawiczny. Serwer SR4DXC znajduje się w serwerowni zlokalizowanej w siedzibie 21. Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców w Olsztynie (Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych), posiada szybkie, światłowodowe połączenie do sieci szkieletowej, a także zabezpieczenie awaryjne zasilania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *