UK NATIONAL HAMFEST 2016

001Co przygotowują producenci urządzeń krótkofalarskich, jakie akcesoria podbiją jeszcze w tym roku serca krótkofalowców na całym świecie? Tego wszystkiego można było się dowiedzieć na tradycyjnym, dorocznym brytyjskim spotkaniu Hamfest 2016 w Newark. To największa taka giełda organizowana na Wyspach. Także i w tym roku pojawiła się tam delegacja portalu SP4.jestok.com. Zobacz film.

Doskonale przygotowana impreza rozpoczęła się w piątek 30. września. I tego też dnia odwiedziliśmy giełdę w składzie: Krzysztof SQ4LWO (M0LWO) , Łukasz SQ7EHO, Tomek SQ4BJA. Wśród nowości prezentowanych przez czołowych producentów sprzętu krótkofalarskiego największe zainteresowanie wzbudzały radiostacje SDR. Nie zabrakło stoisk z antenami drutowymi, magnetycznymi, yagi i dookólnymi na wszystkie pasma od KF po mikrofale. Sporo było też krótkofalowców sprzedających używane radiostacje.

Z terenu giełdy pracowało też kilka stacji okolicznościowych KF. Poniżej zamieszczamy film będący przeglądem tego, co pokazywali wystawcy na giełdzie. Tam, gdzie było to możliwe próbowaliśmy ująć także ceny urządzeń.

Dodatkowo umieszczamy także scan dorocznego folderu wydawanego z okazji giełdy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *