PRZEMIENNIK DMR W OLSZTYNIE

DR3000Z radością informujemy, że w Olsztynie pracuje już przemiennik cyfrowy DMR SR4ONT. Oferuje on pełną funkcjonalność amatorskiej sieci DMR, umożliwia m.in. łączenie z innymi przemiennikami i reflektorami.

Przemiennik pracuje w oparciu o fabryczne urządzenie Motoroli MOTOTRBO DR-3000, w trybie DMR. Urządzenia są zainstalowane w centrum Olsztyna, w budynku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Przemiennik pracuje z tego samego systemu antenowego, co pozostałe SR4ON (analog) i SR4UVN (d-star). Podstawowe parametry:

TX: 438,5000 MHz RX: 430,9000 MHz,

Color Code: 1,

Slot 1 – grupy rozmowne: TG 9 (lokalna) i TG 260 (połączony z innymi przemiennikami grupy 260)

Slot 2 – grupa rozmowna: TG 9 – linkowana przy pomocy wywołań prywatnych (np. reflektory SP ID: 4280 i 4281,  echotest ID: 260 997)

DMRZapraszamy do testów i prosimy o informacje dotyczące pracy przemiennika. Jest to pierwszy przemiennik systemu DMR MOTOTRBO włączony w Polsce do sieci BRANDMEISTER. Do tej pory z usług sieciowych można było korzystać jedynie przy pomocy przemienników firmy HYTERA.

Aby uruchomić się w sieci wystarczy najprostszy radiotelefon analogowo-cyfrowy DMR oferujący pracę z modulacją TDMA 4FSK. Najtańsze można kupić w chińskich sklepach już za 130 USD, a w Polsce za 900 zł.

Instalacji przemiennika dokonał Krzysztof SQ4LWO.

2 thoughts on “PRZEMIENNIK DMR W OLSZTYNIE”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *