NOWY PRZEMIENNIK NA GÓRZE DYLEWSKIEJ

20151229_174404Podczas ostatnich prac na Górze Dylewskiej (29.12.15) uruchomiony został nowy, analogowy przemiennik UHF o znamienniku SR4DGT – 438.575 MHz, CTCSS 67Hz, wąski FM (N-FM, NARROW). To trzeci w Polsce przemiennik będący elementem powstającej właśnie sieci przeznaczonej dla ruchomych stacji amatorskich. Sieć w założeniu ma objąć cały kraj.

Założeniem pomysłodawców sieci jest umożliwienie krótkofalowcom przemieszczającym się samochodami wzajemną łączność na obszarze całego kraju. Jest to możliwe dzięki połączeniu wszystkich przemienników w jedną sieć. Szczegóły tego nowego projektu podamy w najbliższym czasie. Obecnie przemiennik SR4DGT jest połączony trwale z przemiennikiem w podwarszawskiej Mosznie-Parceli SR5WP, oraz z SR7ST w Staszowie. W najbliższym czasie do sieci zostanie włączony przemiennik w Miłkach SR4MI (438.750 MHz).

Udało się także zoptymalizować pracę przemiennika VHF SR4J 145.625MHz. Obecnie jego zasięg jest porównywalny z zasięgiem przemienników UHF. Zainstalowano w nim także sterownik, dzięki czemu pojawiły się tony potwierdzeń odbioru sygnału, a uruchomienie przemiennika jest możliwe przy pomocy CTCSS 67Hz, tonu 1750Hz lub DTMF “*”.

W pracach uczestniczyli: Krzysztof SQ4LWO, Piotr SQ4INC, Łukasz SQ7EHO i Tomek SQ4BJA.

2 thoughts on “NOWY PRZEMIENNIK NA GÓRZE DYLEWSKIEJ”

  1. Ciekawy pomysł, trzeba pomyśleć nad takim rpt w SP6. Gratuluję realizacji kolejnych ciekawych pomysłów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *