System Fusion w Miłkach

SR4M

W piątek 09 06 2015 miała miejsce kolejna wizyta na obiekcie w Miłkach gdzie zainstalowane sa przemienniki  SR4M, SR4MI, oraz SR4NWU.

Celem wizyty była zamiana urządzenia SR4M, którym do tej pory była Motorola MTR 2000 na przemiennik cyfrowo-analogowy Yeasu DR 1X pracujacy dodatkowo oprócz FM, również w trybie cyfrowym Fusion C4FM. Praca tego urzadzenia ma charakter testowy, urzadzenie nie jest zlinkowane przez internet, wiec  łączności mozna robić tylko lokanie. Przemiennik wykrywa rodzaj modulacji na wejsciu, i w takim samym trybie retransmituje na wyjsciu. (analogowy FM lub cyfrowy C4FM ) Zainteresowani moga znaleźć więcej informacji na stronie producenta: Fusion pdf. Do czasu zakończenia testów system Echolink dla SR4M jest wyłaczony, a najbliższy dostępny nod Echolink znajduje się w Olecku na SR4OE 439.400MHz CTCSS 67Hz.

Kolejny przemiennik 70cm SR4MI  został zmodyfikowany w torze nadawczo-odiobrczym, testy pokażą czy uległa poprawa w pracy urządzenia. Urządzenie dalej pracuje w trybie analagowo- cyfrowym, a dokładnie w systemie D-Star zlinkowanym przez internet. Niestety transmisja D-Starowa ma priorytet nad transmisja analagową, i QSO w trybie analogowym może być przerwane w trakcie prowadzenia. Trawaja prace nad zlikwidowaniem tej niedogodności.

Przemiennik DR1X został ufundowany przez kolegę Andrzeja SP4HXV, dziękujemy Andrzeju, a prace zostały wykonane przez Tomka SQ4BJA, Piotra SQ4INC, Tomka SP4TVN, oraz Marcina SQ4CCR, który wykazał sie ponadprzciętnym poświęceniem, dzieki któremu nowa szafa na urządzenia została przetransportowana na czas. Dzięki Marcin.

Dalsze modyfikacje instalacji w Miłkach już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *